Pod tisskými břízkami

Start: registrace Blatno ČD od 7.30 – 10.00

startovné člen KČT 10 Kč, ostatní 20 Kč

Společně všechny trasy:

Všechny trasy začínají v Blatně na nádraží ČD. Vydáváme se po červené turistické značce Blatenským svahem (Jelení skok) do Tisu. V penzionu U Čapků je první kontrola! Odtud stále po červené, část s naučnou stezkou Sklárna. Na Sklárně míjíme školu v přírodě a pokračujeme až k lesu. Zde je stanoviště 2. kontroly s občerstvením (možnost zakoupení a opečení vuřtů, piva, limo…). Odtud se vydáme stále ještě po červené TZ, až k rozcestníku Uhlířská louka. Teprve zde se trasy rozdělují a každý pokračuje na své zvolené trase do cíle, tzn. na příslušný vlakový spoj.

V cíli již žádná kontrola nebude.

Trasa 14 km:

Od rozcestníku Uhlířská louka jdeme vlevo po žluté TZ. Cestou zajdeme (odbočka vpravo) se podívat na Skalní město a Viklan. Vrátíme se stejnou cestou zpět na žlutou TZ. Pokračujeme kolem dalších žulových balvanů Báby a Dědka až nás značka dovede do Žihle.

Trasa 22 km:

Od rozcestníku Uhlířská louka vpravo pokračujeme po červené do Rabštejna nad Střelou, kdysi nejmenšího města ve střední Evropě, které je dnes městskou památkovou zónou. Ke konci červené trasy máme krásný výhled na město přes řeku ze severní strany. Před kamenným mostem (jeden z 3 nejstarších v ČR) je turistický rozcestník. My ale jdeme přes most a vzhůru do Rabštejna. Po prohlídce se vrátíme zpět na most a vpravo vede modrá do Žihle. Jdeme po ní až na Mladotické polesí, kde je křižovatka s naučnou stezkou. Dáme se po naučné vpravo, dostaneme se ke křížku. Odtud je nejkrásnější pohled na město z jižní strany. Pak se vrátíme zpět  a pokračujeme po modré až do Žihle.

Trasa 28 km:

Od rozcestníku Uhlířská louka vpravo pokračujeme po červené do Rabštejna nad Střelou, v Rabštejně až k bývalému klášteru (U Mnicha). Zde od rozcestníku se dáme po zelené, která nás povede kolem židovského hřbitova dolů k hospůdce Ranč a pak budeme pokračovat po turistické lávce na druhou stranu řeky Střely až k Horovu mlýnu, dále přes bývalý Železný Hamr až ke Kozičkovu mlýnu. Zelená dále prochází Černou Hatí do Strážiště. Jdeme stále přírodním parkem Horní Střela a zároveň nejkrásnější částí řeky Střely. Odtud již není daleko do Mladotic zastávky ČD nebo po silnici přímo do obce Mladotice na nádraží ČD.

Odjezd

z Podbořan do Blatna 8.19, ze Žatce 7.53

ze Žihle: směr Podbořany 12.58, 14.58, 16.58, 18.57,

směr Plzeň 14.58, 16.14, 16.58, 18.14, 18.58

z Mladotic 12.26,16.26, 18.26 přestup na rychlík v Plasích

směr Podbořany 12.39, 16.39, 18.39

směr Plzeň vlakové spoje 12.26, 16.26, 18.26 pokračují bez přestupu

Kontakt: 724 505 631 (Jana Hoťková)

Mgr. Jana Hoťková

Nashledanou děkujeme za návštěvu a napište nám.